dotmod - dotRDTA 24mm

 • dotRDTA 24mm
 • dotKey
 • 2x dotCoils
 • Delrinový drip tip
 • Sada náhradních okroužků
 • Squonk centrpin
 • Sada nářadí
 • Certifikát pravosti
 • Rozměry: 37mm x 24mm
 • Váha: 19g
 • Materiál: Ultem
 • Závit: 510
 • Náustek: 810
 • Kapacita tanku: 2ml

V ČR k dostání za 1 899,- Kč.

Atomizér dotRDTA je vyroben z Ultemu. Povrchová úprava atomizéru je kvalitní a díky použitému materiálu je atomizér opravdu lehoučký, váží pouhých 19g. Ultem se běžným používáním neošoupe, ale samozřejmě v případě pádu či při neopatrném zacházení se poškodit může. Ultem je teplotně velmi odolná látka, ale má nížší bod tání než například nerez, chce to tedy brát v potaz při vyžhavování spirálek a být opatrný. Dále atomizér nedoporučuji používat na vysoké výkony, není tedy vhodný na CCH.

DotRDTA je atomizér typu RDTA. Základna je tvořena jedním středovým sloupkem, který drží dvě spirálky. Středový sloupek je vyroben z mosazy a povrchovou úpravu tvoří 24K zlato. Ve spodní části pod spirálkami je umístěn 2ml tank pro liquid. Konstrukční zpracování atomizéru ve mě vyvolává rozporuplné pocity, nikdě nic nevrže ani se nevyklá, vše na sebe pěkně sedí, ale pořád nerozumím uchycení středového sloupku. Uchycení vlastně není žádné, středový sloupek vlastně drží pouze těsníci okroužky, takže při vyvinutí sebemenšího tlaku na centrpin středový sloupek vyskočí nahoru a v tu ránu obsah tanku celý vyteče ven. Tohle za mě v dotModu prostě nedomysleli. 

Atomizér je vhodný pouze na DL. Do atomizéru nedoporučuji dávat velké spirálky ze složitých drátů určených na vysoké výkony. Osazení spirálkou je velmi jednoduché. Pomocí dotKey si uvolníme horní šroubek na středovém sloupku, tím se vytvoří dvě mezery ve středovém sloupku do kterých proti sobě dáme spirálky, následně opět utáhneme, zkrátíme nožičky a spirálky srovnáme. Jedna se vlastně o bez šroubkové uchycení spirálek. Stejné uchycení můžete potkat i u dotRDA 24. Za mě je osazení spirálkou opravdu jednoduché a rychlé, zvládne ho i začátečník. Spirálky odporučuji po osazení ještě lehce nadzvednout, čímž omezíte možnost pískání. Stejně tak doporučuji spirálky umístit blíže ke středovému sloupku.

Balení obsahuje dvě dotCoil spirálky. Při osazení mi měřák naměřil 0,1Ω, spirálku jsem se pokusila vyžhavit, ale již při vyžhavování si žádala velmi vysoký výkon, z tohoto důvodu jsem dál v osazování nepokračovala, jelikož jsem se bála, že si roztavím ultemový tank. Doporučuji tedy spirálky z balení v tomto atomizéru nepoužívat.

Pro tento atomizér jsem použila ještě vlastní spirálky. Spirálky jsou z Nichromu, vyžhavovala jsem je na 35W a následně jsem pro používání zvýšila výkon na 45W. Podání chuti je opravdu velmi dobré, chuť je příjemně výrazná a velmi pěkně prokreslená. 

Vatu jsem použila vlastní, balení jí neobsahuje. Osazení vatou je jednoduché a atomizér nám nabízí celkem tři možnosti osazení. Proužek vaty se může dotýkat dna tanku, proužek vaty může být do poloviny tanku nebo proužek vaty můžeme dát těsně pod otvory tanku. Mě osobně se nejvíc osvědčilo jít zlatou střední cestou a nechat konce vaty v půlce tanku.

7 otoček; Nichrome 80; Fused Clapton; Ø 3mm; 0,33Ω

Balení obsahuje ještě squonkovací centrpin a horní šroub bez otvoru pro plnění. Pro squonkování doporučuji použít horní šroub bez otvoru pro plnění, budete tedy squonkovat přímo do tanku a z něho si bude vata brát liquid ke spirálkám. Naopak při použítí s například regulovaným modem doporučuji použít horní šroub s otvorem pro liquid, díky tomuto otvoru budeme moci snadno plnit tank, jednoduše tank naplníme skrze tento otvor. Pro plnění tanku doporučuji lahvičky s úzkým kapátkem.

Standartně je atomizér osazen delrinovým drip tipem, balení obsahuje ještě drip tip z Ultemu. Osobně mi přijdou drip tipy na jedno brdo, určitě bych uvítala kdyby byli oba o trochu vyšší, vaping by byl pohodlnější. 

K atomizéru je možnost dokoupit ještě barevný Cap, pokud tedy se vám nelíbí ten Ultemový nebo například již máte nějaký HW od dotModu a chce ho sladit, tak určitě máte možnost.

Na závěr bych chtěla ještě všem uživatelům říci, že i toto RDTA při poležení na bok umožňuje liquidu vytékat skrze air flow, ale to je prostě vlastnost všech RDTA.

Celkově je atomizér pro mě drobným zklamáním. Atomizér podává skvělou výraznou a prokreslenou chuť. Neznám RDTA, které by to dokázalo lépe. Atomizér je lehoučký, což taky hodnotím kladně, jelikož mě osobně nebaví tahat těžké setupy v ruce. Možnost doladit si RDTA pomocí barevného capu k mému modu je naprosto suprové a velmi snadné osazení spirálkami a plnění liquidem je už jen třešničkou na dortu. Ale já prostě nedokážu překousnout vyskakovací středový sloupek, u této značky jsem zvyklá, že prostě takovéhle přešlapy nedělá. Design krabičky je pro dotMod již typický a mě se opravdu líbí. A cena? DotMod je High End značka a dle mě produkt odpovídá tomu, co za své peníze získáte. 

Hodnocení
Balení 90%
Konstrukce 50%
Osazení 90%
Prokreslenost chuti 90%
Výraznost chuti 90%
Cena 75%
Celkové hodnocení 85%

Napsat komentář