dotMod - dotSquonk

 • Obsah balení:
 • dotSquonk
 • Kryt baterie / Redukce baterie
 • Lahvička (bílá barva)
 • Sada náhradních o-kroužků
 • Certifikát pravosti
 • Parametry:
 • Rozměry: 82mm x 48,5mm x 26mm
 • Podporovaný odpor: 0,1Ω - 3,0Ω
 • Váha: 120g
 • Baterie: 1x 18650 / 20700 (min. 25A)
 • Kapacita lahvičky: 10ml

  V ČR k dostání za 2 499,- Kč.

DotSquonk je vyroben z anodizovaného hliníku, díky tomu se podařilo dosáhnout velmi nízké váhy a opravdu kvalitního laku. Jeho velikost se dá srovnat s jednobaterkovými regulovatelnými módy.

Kvalita laku je opravdu velmi dobrá a to díky použité technologii lakování, která lak nenanese pouze v pár vrstvách na povrch, ale lak je hloubkově naleptán i do samotného materiálu ze kterého je squonk vyroben. Dále nejsou použity žádné folie, koženky apod., které se hned odrbou a ještě vše zapatlají od lepidla. Samozřejmě nic není nezničitelné, takže lak se například s klíči opravdu kamarádit nebude, ačkoli i po pádu na dlažbu došlo jen k lehkému promáčknutí rohu bez ztráty laku.

Celkovou konstrukci hodnotím velmi kladně, vše společně lícuje tak jak má. Menším nedostatkem jsou dvířka na magnety, která se při pohybu mírně hýbou. Slabý zvuk jde ovšem slyšet pouze při cíleném pohybu s dvířky po magnetech. DotSquonk je osazen kvalitním dutým centrpinem, který je pozlacen 24k zlatem. Spínací tlačítko je na můj vkus až moc tuhé. Než jsem si zvykla, musela jsem si dávat hodně záležet na máčknutí, aby vůbec seplo. Zklamání z tlačítka nevyrovnalo ani to, že je z kvalitního materiálu, který je také pozlacen 24k zlatem. Tlačítko zajišťuje kvalitní spínání bez přechodových odporů a zahřívání.

Na dotSquonk lze posadit atomizér s maximálním průměrem 24mm, tak aby nepřesahoval.

Jelikož dotmod si na designu opravdu zakládá, můžeme se zde poprvé setkat s výměnnými kryty na přední a zadní straně. V nabídce jsou různě barevné s logy, průsvitné bez log, malované a určitě  budou v nabídce brzy i další. Výměnné kryty bohužel s sebou nesou i menší nevýhodu, a to jsou ostré hrany, na které uživatelé například dotBoxu nejsou zvyklý. DotMod zde ponechal zaoblenou část, díky které se squonk opravdu pohodlně drží. Ostré hrany se objevili pouze v místě kde jsou výměné kryty, které na zaoblenou část navazují. Mě osobně ostřejší hrana nevadí, na konfortu držení to neubírá.

Designové jsou i silikonové lahvičky. Mají na sobě logo dotMod a jsou dostupné v nejrůznějších barvách. Jejich materiál mi vyhovuje, je měkoučký a opravdu dobře se mačká. Díky měkosti se lahvička velice dobře plní přes závit pomocí plnící lahvičky pro squonk mody. Lahvičky mají dvě víčka, jedno s plnící hadičkou, které se nasune na centrpin a druhé je šroubovací k uzavření lahvičky. Díky možnosti odšroubání se velmi dobře lahvičky plní. Osobně doporučuji mít lahvičky alespoň dvě. Jednu k používání a druhou naplněnou, připravenou k okamžité výměně. Otvor dvířek sloužící k mačkání lahvičky je podle mě dostatečně velký, takže i lidé s velkými palci mohou bezproblémově plnit svůj atomizér.

Další designovou věcí je logo. U dotSquonku se můžeme poprvné setkat se zlatým logem namísto bílým. Musím říct, že se mi to opravdu líbí. Více to koresponduje s všudy přítomnými pozlacenými částmi.

Další vychytávkou je plastový tubus na baterii, který má spodní část pozlacenou. Při použití baterie typu 18650, tubus schová celou baterii, nemusíme se tedy bát, že v případě nehody (např. vytečení liquidu do prostoru squonku), se dostane liquid do styku s baterií. Při použití baterie typu 20700 je tubus nepoužitelný. Určitě hodnotím kladně možnost si vybrat jaký typ baterií do svého squonku použiji. Nadruhou stranu já používám pouze baterie typu 18650 s využitím tubusu (či redukce, pokud někdo chce nazývat takto) a jsem naprosto spokojená.

Nebyl by to dotMod, kdyby k tomuto krasavci neměl i RDA se squonkovacím pinem. Ale o tom, co od značky dotMod můžete posadit na tento squonk, si povíme příště.

Poslední věc u které bych se chtěla pozastavit je cena. DotSquonk určitě není žádná levná záležitost, ale pokud někdo hledá opravdu kvalitní produkt a je ochotný si za něj připlatit, tak si myslím, že u toho produktu je cena úměrná kvalitně, proto tady nevidím cenu jako nevýhodu.

Výhodami tohoto modu jsou váha, snadné plnění lahviček a jejich materiál, vyměnitelné kryty a celkově velmi kvalitní zpracování. Hlavní nevyhodou je tuhé spínací tlačítko a dále někomu mohou vadit ostřejší přední a zadní hrany modu. Závěrem bych chtěla říct, že i přesto že jsem nikdy nebyla squonkovací nadšenec, tak dotSquonk to změnil, a tím si určitě našel čestné místo v mojí sbírce. 

Uporoznění

Mod není určený pro začátečníky. Vzhledem k tomu, že se jedná o mechanický mod, který v sobě oproti modu s elektronikou nemá žádné ochrané machnismy, doporučiji používat kvalitní baterie, baterie nevybíjet do úplného konce a dbát na podporovaný odpor.

Hodnocení
Balení 90%
Konstrukce 90%
Design 100%
Cena 80%
Celkové hodnocení 95%

Napsat komentář