dotMod - Petri Lite 22mm v2

 • Petri Lite 22mm v2
 • 24k pozlacený dotmod náustek typu 510
 • Super tvrdá postříbřená pružinka z berylia
 • 1,3 mm imbusový klíč
 • Desedová plocha baterie na tlačítku
 • 24K pozlacený spínací kontakt baterie
 • Certifikát pravosti
 • Rozměry: 81mm x 22mm
 • Váha: 37g
 • Minimální odpor: 0,1Ω (dle výrobce)
 • Baterie: 1x 18650
 • Materiál: Námořní mosaz / Anodizovaný hliník / 24k zlato
 • Hybridní závit

V ČR k dostání za 2 899,- Kč

Petri Lite 22mm v2 neboli dotMech22 je vyroben z anodizovaného hliníku, díky tomu se podařilo dosáhnout velmi nízké váhy a opravdu kvalitního laku. 

Kvalita laku je opravdu velmi dobrá a to díky použité technologii lakování, která lak nenanese pouze v pár vrstvách na povrch, ale lak je hloubkově vleptán i do samotného materiálu, ze kterého je mechanika vyrobena. Všechny kontaky jsou vyrobeny z mosazy a pozlaceny 24k zlatem.

Celkovou konstrukci hodnotím velmi kladně, vše společně lícuje tak jak má. Závity jsou perfektně hladké. Mechanika je osazena hybridním závitem typu 510. Závitovou část je možné odšroubovat pro údržbu, její závit je přesně tak tuhý, aby šel pohodlně sundat, ale aby jste tuto část nesundali spolu s atomizérem. 

O odpor tlačítka při spínání se stará pružinka. Petri Lite je standardně osazen měkkou pružinkou, které se velmi dobře a snadno spíná. Balení obsahuje ještě druhou super tvrdou pružinku, kterou lze pomocí nářadí z balení vyměnit za původní. Ačkoli společnost dotMod prezentuje druhou spirálku jako super tvrdou, mě přijde spíše běžná. Z podobnou tuhostí tlačítka se můžeme setkat v běžně dostupných mechanických modů. Mě osobně vyhovuje měkká verze tlačítka. 

Dále nám Petri Lite nabízí možnost zvolit si dvě různé velikosti spínací plochy tlačítka. Verze kdy se tlačítko při sepnutí dotýká v jednom malém kontaktním bodě s baterií a druhou verzi kdy dochází k sepnutí větší plochou. Osobně používám v každé mechanice jiný typ a po celou dobu používání jsem neshledala žádný rozdíl. Ale pro bezpečnější používání doporučuji používat celoplošný kontakt, díky kterému eliminujeme možnost poškození kontaktu baterie (poznámka – aktuálně jsou v prodeji už novější generace, kde dostanete pouze širší kontakt). Nevýhodou tlačítka může být, že tlačítko je ,,hloupé“. Nedá se štelovat, ani zamknout. Uzamykání supluje zajímavý designový prvek – okolí tlačítka je zarovnané s tlačítkem, takže při postavení na stůl nehrozí samovolné sepnutí. Zároveň jsou zde 4 výřezy, které usnadňují spínání. Tlačítko je pozlacené 24k zlatem a na vnější straně se nachází designový pozlacený kroužek s nápisem dotMod a Petri Lite s číslem kusu. Celkově spínání hodnotím velice kladně a v tomto ohledu je Petri Lite ideálním mechanickým modem pro ženy, které se nechtějí prát s tuhými tlačítky, jako má třeba Pro Mech od společnosti VGOD a jiné mody. 

Mechanické mody ovšem nejsou jen o hezkém vzhledu a pohodlném spínání, ale důležitá je také kvalita tlačítka a další věci, které se projeví především při větší zátěži. Petri Lite běžně používám s odpory 0.3-0.5Ohm, při kterých funguje výborně. Samozřejměstí je vyzkoušení větší zátěže, kdy jsem použila atomizér se spirálkami o odporu 0.16Ohm (bez zkušeností nezkoušejte) a mod fungoval naprosto perfektně. Nedocházelo k žádnému zahřívání, ani v místě závitů a ani u tlačítka. 

Celkově tuto mechaniku musím hodnotit velmi kladně. Design se mi libí, možnost si vybrat svojí oblíbenou barvu a zlaté doplňky jsou super. Možnost dokoupit si RDA stejného designu a celková váha je fajn. Mechanice vlastně nemám co vytknout. 

Mod není určený pro začátečníky. Vzhledem k tomu, že se jedná o mechanický mod, který v sobě oproti modu s elektronikou nemá žádné ochrané machnismy, doporučiji používat kvalitní baterie, baterie nevybíjet do úplného konce a dbát na podporovaný odpor.

Hodnocení
Balení 90%
Konstrukce 90%
Design 100%
Cena 80%
Celkové hodnocení 95%

Napsat komentář