Joyetech - Teros

 • Teros
 • 2x Cartridge
 • USB kabel
 • Návod v čestině

V ČR k dostání za 549,- Kč až 599,- Kč (dle varianty)

 • Rozměry: 90mm x 29mm x 12mm
 • Váha: 57,5g
 • Konstantní výstupní napětí: 1,85V
 • Odpor cartrige: 0,5Ω
 • Kapacita baterie: 480mAh
 • Kapacita cartridge: 2ml
 • Nabíjení: USB port

Teros se díky své velikosti a vlastnostem řadí mezi POD systémy. Hlavními poznávacími znaky PODů jsou integrovaná baterie, cartrige, kompaktní velikost a automatické spínání.

Teros se vyrábí v různých barevných provedeních a ve dvou variantách. První varianta je klasická a druhá je fotochromatická a nebo termochromatická . Termochromatická varianta se vyznačuje tím, že po zahřátí mění svou barvu a fotochromatická mění barvu na základě okolního osvětlení.

Kvalita laku je dobrá, určitě se běžným používáním neoloupe. Nadruhou stranu díky svým rozměrům pod nabízí možnosti jako nošení po kapsách a zde lak samozřejmě dostává zabrat, pokud se v kapse potká s nějakým dalším předmětem.

Kostrukčně je pod poměrně pěkně zpracován. Nikde nic nevrže ani nevystupuje. Spoje by mohli být zpracované o trochu lépe, na určitých místech jsou menší mezery. Cartrige pěkně sedí.

Indikace stavu baterie je řešena pomocí LEDky. Bohužel zde platí, zelená nabito, červená vybito. Není nic mezi, takže vapujete vapujete a najednou máte vybito. Dále nevím jestli to bylo účel, ale z LEDky si snadno uděláte i baterku, jelikož svítí jak slušně výkonný laser. 

Konektor pro nabíjení je z boku. Vapovat můžete dokonce i při nabíjení. Nabíjení je velmi rychlé díky kombinaci kapacity baterie 480mAh a podpoře nabíjení proudem 1A.. 

Teros má ještě jeden menší neduh a to pískání elektroniky při vapingu. Tohoto neduhu si ale všimne jen někdo. Já osobně pískání slyším pořád. Ale pískání jsem zkoušela i na dalších lidech, někdo ho neslyšel vůbec, někdo pouze někdy.

Teros je určen na MTL vaping. Kapacita cartrige 2ml je podle mě naprosto dostačující. 

Chuť je velmi dobrá, podání je spíše výrazné. Pro vychutnání nedoporučuji používat komplikované aromata, vzhledem k tomu, že Teros nedokáže vykreslit všechny chutě. Naopak při použití jednoduchých aromat, jako je například jahoda, dokáže Teros velmi mile překvapit. Dále doporučuji použít liquid s vyšším obsahem nikotinu. Já na MTL běžně používám liquidy s obsahem 3mg nikotinu, ale do Terose používám 6mg. Díky vyššímu obsahu nikotinu, lze docílit příjemný hit. Průchod vzduchu je volnější, ale určite ne natolik aby šlo Terose používat na DL.

Teros využívá technologii Eco známou z Joyetech AIO Eco. Hlavní pointou je velmi nízké výstupní napětí ve spojení s nízkým odporem žhavící spirálky. Výsledkem je slušná výdrž baterie vykoupená nižším výkonem a určením pro silnější a nebo tzv. salt nikotinové liquidy.

Automatické spínání je za mě velmi dobré. Od startu potahu do sepnutí uběhne maximálně 1sec. Za celou dobu používání se mi ani jednou nestalo, že by pod nesepnul. Pro spínání je v cartrige samostatný kanál pro vzduch, neprobíhá tedy skrz spirálku jako u konkurenčních produktů.

Dále doporučuji při vapingu cartrige více obejmout rty. Pokud budete vapovat jako když by jste chtěli hrát na píšťalku, mohly by vás začít pálit rty. 

Při celodenním vapingu mi Teros vydržel přesně den, ale samozřejmě záleží kolik potahů za den uděláte a jak dlouhé potahy jsou. Běžnému kuřákovi tedy Teros vydrží celý den bez problémů.

Cartrige mi vydržela cca týden.

Závěrem bych asi chtěla říct, že i když má Teros své mouchy, pro mě je to miláček. Skvěle se drží, vaping je pohodový a chuť je velmi dobrá. Výdrž baterie je naprosto dostačující. Design je naprosto cool, hlavně v té termochromatické barvě. 

Hodnocení
Balení 90%
Konstrukce 85%
Chuť na MTL 85%
Hit 70%
Spínání 100%
Výdrž baterie 90%
Cena 90%
Celkové hodnocení 90%

2 komentáře u „Joyetech – Teros“

 1. Dobrý den, bohužel jsem si tento pod koupila, ale prý se už přestal vyrábět. Je skvělý . Ale nevím jestli budou v prodeji dál cartridge nebo ne. Nevíte o tom něco? Děkuji

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   momentálně cartridge v prodeji ještě jsou. I u nás se dají zatím sehnat. Je ale dost možné, že postupem času to bude již obtížnější. Proto bych si raději udělala zásobu, dokud jdou pohodlně sehnat. 🙂

   Odpovědět

Napsat komentář