PJ Empire - Yo!Guard

Smetanový bílý jogurt s jemnou nakrájenou broskví.

Vyrobeno v Německu.

Aroma se prodává ve dvou verzích. Jako Shake and Vape ve 120ml Chubby Gorilla lahvičce a jako klasické aroma v malé plastové 10ml lahvičce s úzkým kapátkem.

Shake and Vape verze obsahuje 30ml aromatu, které je dle textu na obalu vhodné dolít 90ml VG báze. Výrobce tedy doporučuje Shake and Vape na DL vaping.

Doporučená doba zrání je 7 – 10 dní, ale prý je to dobré i ihned. 

Klasické aroma má doporučené dávkování 10 – 20%.

V ČR je Shake and Vape k dostání za 389,- Kč. Klasické aroma je k dostání za 199,- Kč.

K zakoupení na oficiální stránce pro ČR -> www.pjempire.cz

Shake and Vape

Obal je originální chubby gorilla lahvička. Otevírání lahvičky je klasické s dětskou pojistkou. Pro dolití báze je potřeba sundat kapátko. K sundání budete potřebovat šikovné ručičky a nějakou pomůcku, kterou kapátko dostanete z lahvičky. 

Design je celkem divoký, ale za mě povedený. Na obalu je znázorněno pomocí obrázku, jak má výsledný liquid chutnat. 

Na obalu jsou v anglickém jazyce všechny potřebné informace, jak Shake and Vape namíchat, jak dlouho nechat zrát atd.

Aroma jsem dolila bází 70/30 VG/PG a 100VG nikotinovým boostrem, abych dostala mnou požadované výsledné parametry liquidu.

Aroma jsem začala testovat ihned po namíchání, ale i po týdnu se chuť významně nezměnila.

Vůně není příliš výrazná, ale opravdu jemná a příjemná. Je citít svěží nadýchaná smetana doplněná sladkostí broskví.

Chuť na prstu je sladoučká broskev, která je celkem reálná. V pozadí je cítít smetanový jogurt, ale takový ten pocitivý nadýchaný bez přidaných cukrů a dalších příměsí.

Na DL je chuť opravdu povedená. Myslím, že málokterá příchuť je takto reálná. První dojmy byli asi takové, jako že se mi do ruky dostala broskvová jogobella. Nadruhou stranu další dojmy jogobellu předčily, protože podle mě je jogobella doslazovaná a tento liquid, ač v sobě možná nějaká sladidla má, tak chutí nepřipomíná sladký jogurt. Hlavní složkou je určitě broskev, která je krásně zralá a sladká. Tato broskev je doplněna lahodným nadýchaným smetanovým jogurtem, který celému liquidu dodává svěžest a na konci trošičku smetanové štiplavosti. 

Na MTL mi příchuť taky moc chutná. Vlastně bych řekla, že chutí se absolutně nezměnila. Celý liquid působí akorát méně výrazným a jemnějším dojmem.

Příchuť

Obal je malá 10ml plastová lahvička s úzkým kapátkem. 

Design je jednoduchý, ale za mě povedený. Barvy spolu ladí a jsou typické pro Signature Line. 

Na obalu je v anglickém jazyce běžné povídání. Ale informace jako doporučení na koncentraci zde chybí. Někteří čeští prodejci chybějící informace doplňují samolepkou v českém jazyce, kde jsou tyto údaje uvedeny.

Liquid jsem namíchala na 10% s 70/30 VG/PG bází.

Aroma jsem začala testovat ihned po namíchání, ale i po týdnu se chuť významně nezměnila.

U aromatu jsem se musela pozastavit. Jelikož jsem nikdy nevěnovala větší pozornost tomu, že výrobce vyobrazuje aspoň pomocí produktových fotografií jako broskovový jogurt s kokosem. U Shake and Vape verze jsem kokos taky neobjevila. Ale zde u aromatu již ve vůni jde kokos krásně cítit. Vůně je příjemně jemná, příchuť působí oproti svému většímu bratrovi (SnV) sladším dojmem. Hlavní složkou je opět broskev, která je doplněné smetanovým jogurtem a celé to působí jako by to bylo zasypané kokosovými lupínky.

Chuť na prstu se naopak zase hodně přiklání k SnV. Kokos zde cítit není. Celé aroma opět působí sladším dojmem. Ale i v této variantě se mi zdá opravdu povedený a naprosto reálný. 

Na DL i MTL mi aroma přijde opravdu hodně podobné jako SnV. Kokos v chuti cítít není. Řekla bych, že je aroma opravdu trošičku sladší než SnV. 

Shrnutí

Pokud vemu v potaz, že jogurt se řadí do mléčných výrobků a ve vapingu jsou mléčné liquidy takové nakyslé, zde to určitě neplatí. Obě variantu jsou opravdu povedené. Nedokážu s jistotou říct, které mi chutná více.  Naopak s klidným srdcem řeknu, že mi obě více chutnají na MTL. Myslím si, že je to také dané tím, že nejsem zase tak velký fanda broskvových liquidů a tím pádem mi vyhovuje ta menší výraznost na MTL. 

Klasické aroma bych osobně nemíchala více než na 10%, musí pak dlouho ležet aby nemělo v sobě mýdlovou pachuť. Pokud chce člověk i na těch 10% dosáhnout opravdu exkluzivního liquidu tak bych nechala poležet tak 14dní.

Obě aromata jsou věrohodná. 

Obě jsou vhodné na celodenní vaping.

Aroma neobsahuje žádné chladivé složky.

Hodnocení: Shake and Vape
Obal 85%
Vůně 80%
Věrohodnost chuti 90%
Chuť na DL 80%
Chuť na MTL 85%
Cena 75%
Celkové hodnocení 85%
Hodnocení: Příchuť
Obal 70%
Vůně 80%
Věrohodnost chuti 90%
Chuť na DL 80%
Chuť na MTL 85%
Cena 85%
Celkové hodnocení 85%

Napsat komentář