SvoëMesto – Kayfun Prime

Obsah balení:

  • Kayfun Prime
  • Náhradní kovový tank
  • Sada náhradních okroužků
  • Sada náhradních šroubků

Parametry

  • Rozměry: 45,5 x 22mm
  • Váha: 69g
  • Materiál: Nerez
  • Závit: 510
  • Náustek: 810
  • Kapacita tanku: 2ml

V ČR k dostání za 2 999,- Kč.

Atomizér Kayfun Prime od ruské společnosti SvoëMesto je vyroben z nerezové oceli. Materiál je kvalitní, nepůsobí laciným dojmem a je bez vzhledových vad. 

Kayfun Prime je atomizér typu RTA. Základna je tvořena dvěmi posty naproti sobě, mezi které lze umístit jednu spirálku. Konstrukčně je atomizér složitější, lze rozdělit až na 7 dílů. I přes složitou konstrukci je atomizér velmi kvalitně zpracován, nikde nic nevrže, ani se nevyklá, vše na sebe pěkně sedí. Všechny závity jsou ukázkově hladké. Atomizér díky svojí kontrukci není vhodný pro úplné začátečníky. 

Před prvním použitím doporučuji promazat všechna těsnění liquidem.

I přesto, že atomizér je poměrně vzdušný je vhodný pouze na MTL, nedoporučuji tedy atomizér osazovat velkými spirálkami ze složitých drátu určených na vysoké výkony. 

Osazení spirálku je v celku jednoduché. Spirálka se umístí na střed a nožičky se dají pod šroubek, kterým se následně přichytí naproti sobě. Každou nožičku doporučuji ohnout kolem šroubku pro lepší uchycení. Šroubky jsou křížové a jsou vyrobeny z měkého materiálu, snadno se vyžvýkají a proto doporučuji používat šroubováček stejné velikosti a manipulovat s nimi opatrně.

Balení neobsahuje spirálku a proto jsem pro test použila pouze vlastní spirálku. Spirálku jsem si vyžhavila na 8W. Následně jsem pro používání zvýšila výkon na 14W. Tento výkon mi přišel jako optimální. Jelikož jsem spíše zastáncem používání MTL atomizérů na režim TC, atomizér jsem osadila nerezovou spirálkou a pro další používání jsem si nastavila výkon 14W a 220 stupňů.

Atomizér nabízí plynulou regulaci juiceflow, pomocí otáčení tanku na základně atomizéru. Díky tomu můžete plně ovládat přísun liquidu do základny a stejně tak atomizér úplně uzavřít. Pro provoz je tedy potřeba ho otevřít, osobně doporučuji 1,5 otočky pro liquidy 50/50 VG/PG.

Atomizér má celkem 6 možností nastavení airflow, nejvíce mi vyhovuje druhý největší otvor. Nastavení se provádí povolením tanku na 2 otočky (vapuji s otevřením na 1,5 otočky), přizvednutím airflow kroužku a následním otáčením airflow kroužku. Atomizér je příjemně vzdušný, má ideální hit a přináší mi opravdu pohodový vaping. Chuť je příjemně výrazná a dle mého perfektně prokreslená.  

Vatu jsem použila vlastní, balení jí neobsahuje. Osazení vatou je velmi jednoduché, vata se protáhne spirálkou a následně po zkrácení a načechrání se zasune do otvorů pro přívod liquidu. I přes nastavitelné juiceflow doporučuji liquidy 50/50 VG/PG. Sice zvládne i 70/30 VG/PG, ale otvory v základně pro liquid nejsou tak velké, aby zásoboval opravdu spolehlivě.

5 otoček; SS316L; Micro Fused Clapton; Ø 2,5mm; 0,45Ω

Balení obsahuje kovové tělo, které sebou nese určité výhody i nevýhody. Výhodou může být vyšší odolnost celého atomizér při pádu a trošku vyšší kapacita pro liquid. Dále kovové tělo sebou nese určitý desing společnosti. Kovové tělo lze sehnat s 5 znaky velkých ruských měst. Nevýhodou je určitě neprůhlednost a s tím spojená ztráta kontroly, nad mírou liquidu v tanku, z tohoto důvodu doporučuji toto tělo používat pouze na režim TC.

K atomizéru je možnost dokoupit si prodloužené skleněné tělo, které navýší kapacitu tanku až na 4,5ml. Dále je možné dokoupit k atomizéru PEI Tank Kit, který navýší kapacitu tanku na 3,3ml a zakomponuje ke konstrukci Kayfunu Prime zajímavé designové prvky z ultemu a nerezové ocely. Další možností je dokoupení Wave Tanku od společnosti Steam Tuners. 

Celkově atomizér musím hodnotit velmi dobře. Podání chuti je naprosto perfektní. Možnost nastavení airflow uspokojí i ty nejnáročnější vapery. Kostrukčně je atomizér velmi pěkně zpracován. Jediné co dokážu atomizéru vytknout jsou křížové šroubky pro uchycení spirálky, ty jsou opravdu příšerné. Cena dle mého odpovídá kvalitně produktu. Škoda jen, že atomizér nemá nějakou luxusní krabičku, například ze dřeva, podle mě by si to určitě zasloužil.

Hodnocení
Balení 60%
Konstrukce 80%
Osazení 90%
Prokreslenost chuti 95%
Výraznost chuti 95%
Cena 80%
Celkové hodnocení 90%

Napsat komentář