VapeFly - Galaxies MTL RTA

 • Galaxies MTL RTA
 • Náhradní náustek z delrinu
 • Vyboulené pyrexové sklo (5ml)
 • Nástavce pro airflow
 • Náhradní šroubky a o-kroužky
 • 2x spirálka a přírodní vata
 • Sada nářadí
 • Návod k použití v AJ
 • Rozměry: 49,45 x 22,2mm
 • Váha: 53g
 • Materiál: Nerez
 • Závit: 510
 • Náustek: 810
 • Kapacita tanku: 3ml / 5ml

V ČR k dostání za 799,- Kč.

Atomizér Galaxies MTL RTA od čínské společnosti VapeFly je vyroben z nerezové oceli. Povrchová úprava atomizéru je kvalitní, nepůsobí laciným dojmem a je bez vzhledových vad. Atomizér se prodává v různých barevných provedeních.

Galaxies MTL RTA je atomizér typu RTA. Základna je tvořena dvěmi posty naproti sobě, mezi které lze umístit jednu spirálku. Pod spirálkou je umístěn speciální airflow systém, který tvoří výměný kvádr z nerezové oceli s různou velikostí otvorů pro vzduch.

Kostrukčně je atomizér velmi dobře zpracován, nikde nic nevrže ani se nevyklá, vše na sebe pěkně sedí. Všechny závity jsou ukázkově hladké. Atomizér je díky jednoduchosti konstrukce vhodný i pro začátečníky, kteří si chtějí motat vlastní spirálky.

Atomizér se velmi jednoduše plní z vrchu, těsnění je sice takové tuhší, ale otvírání a i zavírání je naprosto bezproblémové.

Nastavení airflow probíhá pomocí otočných koleček v základně, které jsou popsány římskými číslicemi I,II,III,IV. Na jedné straně jsou čísla I a II a na druhé III a IV. Mě nejvíce vyhovovalo nastavení II a III. 

Atomizér nemá možnost nastavení juiceflow.

Před prvním použitím doporučuji promazat všechna těsnění liquidem. Pyrexové sklo se občas rádo „lepí“ na okroužek v základně, pokud není namazaný.

Atomizér je vhodný pouze na MTL, nedoporučuji tedy osazovat velkými spirálkami ze složitých drátů určených na vysoké výkony. 

Osazení spirálkou je jednoduché a zvládne ji začátečník. Spirálka se umístí na střed mezi dva sloupky a následně se z boku dotáhne šroubkem. Šroubky připomínají inbusy, ale jsou určené pro plochý šroubovák. Jsou z kvalitního trdého materiálu a jen tak se nevyžvýkají.

Výměna airflow nástavce je také jednouchá. Nástavec je umístěn ve středu pod spirálkou. Nástavec se uvolní pomocí šroubku v jednom z postů pro uchycení spirálky a následně se nástavec pomocí pinzety snadno vyjme a vymění. 

Balení obsahuje dvě stejné spirálky. Spirálku jsem vyžhavila na 10W a následně jsem zvýšila výkon na 14W. Tento výkon mi přišel optimální pro používání. Jelikož balení obsahuje i přírodní  vatu, tak jsem pro tento build použila vatu z balení. Po tom co se vata maličko zaběhla musím říct, že mě chuť opravdu příjemně překvapila. Chuť byla velmi příjemně prokreslená a výrazná. Řekla bych, že prokreslenost ani výraznost nepřevládala, chuť byla prostě vyrovnaná.

Atomizér jsem dále osadila vlastní spirálkou a vatou. Spirálku jsem si vyžhavila na 10W a následně jsem pro používání zvýšila výkon na 14W. Tento výkon mi přišel jako optimální. Chuť bych řekla, že poskočila o jeden stupínek výše. Je stále naprosto vyrovnaná, krásně prokreslená a zároveň výrazná. Pro používání na režim TC jsem si nastavila 14W a 220 stupňů.

Pro používání máme možnost zvolit si 4 možnosti na airflow nástavci. Jednu malou dírku, dvě malé dírky, jednu větší dírku a pak oválný otvor. Jelikož mám raději takové klidné MTL mě nejvíce vyhovovaly dvě malé dírky na nástavci. Pro volnější MTL jsem naopak volila oválný otvor na nástavci. 

Vata z balení mi hodně připomíná svými vlastnostmi Japonku. Pracuje se s ní celkem dobře, jelikož přijde jako uhlazený obdélníček. Sice chce chviličku než se zajede a zmizní z ní pachuť vaty, ale pak svojí práci odvádí dobře. Se savostí jsem neměla jediný problém a podání chuti je velmi slušné. Konce vaty doporučuji pročesat a pořádně načechrat.

Spirálka z balení – 9 otoček; Ni80; 26ga; Ø 2,5mm; 0,80Ω

6 otoček; SS316L; 30ga x 2 + 38ga; Ø 2,5mm; 0,53Ω

Balení obsahuje drip tip z delrinu a z PMMA, driptipy se liší podle mě akorát barvou, jiný rozdíl jsem neshledala. Driptypy jsou příjemné do úst a nenesou sebou žádný negativní efekt.

Dále balení obsahuje vyboulené (bubble) pyrexové sklo, díky kterému lze navýšit kapacitu až na 5ml. Mě osobně kapacita 3ml stačí a proto jsem toto sklo hezky ponechala v krabičce, jelikož ani 5ml podle mě nestojí za to udělat z atomizéru něco tak odporného, jako když má na sobě toto pyrexové sklo.

Celkově atomizér musím hodnotit velmi kladně. Atomizér je jednoduchý, podání chuti je dobré, cena je více než příznivá. Atomizéru mohu vytknout jen jednu maličkost a to když nebudete mít promazaná těsnění může se vám začít žvýkat těsnění při zavírání, konkrétně jsem tento jev zaregistrovala mezi základnou a sklíčkem. Sice jsou atomizéry, které jsou opravdu chuťové špičky, ale tento atomizér jim ani nechce konkurovat. Ve své cenové kategorii je to jeden z nejlepší MTL atomizérů, alespoň podle mě. 

Hodnocení
Balení 90%
Konstrukce 70%
Osazení 90%
Prokreslenost chuti 70%
Výraznost chuti 70%
Cena 90%
Celkové hodnocení 80%

Napsat komentář