Wotofo - Recurve RDA

 • Recurve RDA
 • Náhradní 810 drip tip
 • 510 drip tip adaptér
 • 3x Spirálky Compwire + Japonská vata
 • Squonkovací centrpin
 • Sada náhradních dílů + nářadí
 • Návod k použití v AJ
 • Rozměry: 35mm x 24mm
 • Váha: 45g
 • Materiál: Nerez
 • Závit: 510
 • Náustek: 810

V ČR k dostání za 699,- Kč.

Atomizér Recurve RDA od čínské společnosti Wotofo je vyroben z nerezové oceli. Povrchová úprava atomizéru je kvalitní, nepůsobí laciným dojmem a je bez vzhledových vad. Atomizér se prodává v různých barevných provedeních.

Recurve RDA je single coil kapací atomizér. Základna je bezpostová (postless), spirálka se tedy uchycuje do dna základny. Spirálka je umístěna uprostřed základy, která je tvarovaná do písmene U. Přísun vzduchu ke spirálce je veden ze dvou stran skrze šest malých otvorů v bočních stranách základny a ofuk je zajištěn ze spodu po celé délce spirálky.

Kostrukčně je atomizér velmi dobře zpracován, nikde nic nevrže ani se neviklá, vše na sobě pěkně sedí. Všechny závity jsou ukázkově hladké. Atomizér je díky jednoduchosti konstrukce vhodný i pro začátečníky, kteří si chtějí motat vlastní spirálky.

Pro plnění, nebo v tomto případě spíše kapání do atomizéru, je potřeba sundat top cap. Sundávání jde zlehka a pro jednoduší sundání doporučuji sundávat pohybem nahoru s pootočením top capu.

Před prvním použitím doporučuji promazat všechna těsnění liquidem, po prvním rozbalení jsou velice těsná.

Atomizér je vhodný spíše na DL, ale myslím, že by zvládnul i nějaký ten klidnější cloudchasing. Základna je opravdu prostorná a pojme i větší spirálky ze složitějších drátů. Osazení spirálkou je v celku jednoduché. Určitě hodnotím kladně dvě možnosti osazení, nemusím tedy řešit, jak mám spirálku namotanou a následně jí přemotávat, protože potřebuju mít nožičky jiným směrem. Naopak pro osazení je potřeba dostat do oka délku nožiček u spirálky. Následně se spirálka umístí na střed základny, nožičky se umístí do otvorů a následně se přichytí šroubky. Šroubky jsou křížové a jsou vyrobeny z kvalitního tvrdého materiálu a jen tak se nevyžvýkají.

Balení obsahuje tři Compwire spirálky a vatu japonku. Spirálku jsem si vyžhavila na 25 W a následně jsem pro používání zvýšila výkon na 35 W, tento výkon mi přišel jako optimální. Musím říct, že vata z balení mě celkem překvapila, i když vypadala jako nevzhledný cuchanec. Pracovalo se s ní tak jako s každou japonkou, trochu se trhala a člověk musí už mít trochu v oku, kolik vaty si z celého množství odebrat. Téměř okamžitě se zajela, nenesla žádnou pachuť a sála velmi dobře. Celkově musím říct, že podání chuti tohoto atomizéru je velmi dobré, je pravda, že bych si uměla představit o trochu prokreslenější podání chuti, ale naopak výraznost, to je fakt neskutečná pecka. Pára byla krásně chladná a bylo jí, alespoň podle mě, celkem dost. 

Dále jsem si pro další testování Recurve RDA osadila vlastní spirálkou a použila jsem vlastní vatu. Spirálku jsem si vyžhavila na 20 W a následně jsem pro používání zvýšila výkon na 35 W, tento výkon mi přišel jako optimální. Podání chuti zůstalo stejně výrazné jako u předešlého buildu a maličko přidalo na prokreslenosti. Nadruhou stranu mi přišlo, že chuť byla taková více rosekaná na jednotlivé složky oproti komplexnější chuti v původním buildu. Pára zůstala i nadále chladná, ale bylo ji o něco méně.

5 otoček; Nichrome 80; Fused Clapton; Ø 3mm; 0,24Ω

6 otoček; Nichrome 80; Spaced Twisted; Ø 3mm; 0,44Ω

Balení obsahuje dva 810 drip tipy. Tvar i funkčnost je identická, volba je tedy čistě na vás, který se vám líbí více. Mojí volbou byl resin. Dále je v balení redukce na 510 drip tip. Osobně si toto umím představit na nějaké lehké DL. Pro běžné používání mi přijde lepší volba 810 pro zamezení prskání liquidu do úst. 

Dále balení obsahuje squonkovací centrpin, který se dá snadno pomocí nářadní z balení vyměnit za ten normální. Myslím, že tohle je ta správná cesta, dát uživateli možnost vybrat si, k čemu chce tento atomizér používat.

Celkově musím atomizér hodnotit kladně. Atomizér je jednoduchý, podání chutí je vynikající a funkčnost 100%. Vlastně nevím, co mu mám vytknout. V porovnání s konkurenční C4 bych si, i přesto jak mi přijde super, stejně zvolila C4. Chuťově bych řekla, že jsou na tom hodně podobně, ale u C4 mi více sedí základna a podle mě je to i vzhledově povedenější RDA. 

Hodnocení
Balení 90%
Konstrukce 90%
Osazení 80%
Prokreslenost chuti 85%
Výraznost chuti 90%
Cena 100%
Celkové hodnocení 90%

Napsat komentář